;

Saksı çiçekleri hakkında kısa bilgiler

Saksı Çiçekleri Çeşitleri Ve Özellikleri Nelerdir?

   Çiçekler genel anlamda, yaşam alanlarımızı renklendirerek insana huzur veriyor. Maalesef şehirleşme ile birlikte, bahçe ve çiçeklerin alanları daralıp yok olsa da insanlar bu negatif durumu; evlerinde, ofislerinde saksı çiçekleri yetiştirerek de giderebiliyorlar. Sizde eğer çiçekleri seviyor ve ilgi duyuyorsanız derlediğimiz bu yazıyı okuyarak daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Saksı Çiçeklerinin Özellikleri Nelerdir?

  Her saksı çiçeğinin kendine göre gereksinimleri ve özellikleri var. Örneğin; kimi soğuya dayanıklı kimiyse güneşi ve sıcağı çok sever. Ya da çiçeklerin bazılarını sadece haftada bir kez sulamak gerekirken bazılarını da her gün sulamak gerekiyor. Özetle; kaktüs ve orkidenin yetişme koşulları birbirinden çok farklıdır. Her saksı çiçeğinin; mevsimine, türüne ve ailesine göre bakım ihtiyaçları vardır. O yüzden de çiçeği temin ettiğiniz yerden kesinlikle çiçeğin bakımıyla ilgili bilgiler de almanız gerekiyor. Özellikle çiçeğin evde bakım için uygun olup olmadığını araştırın. Çünkü bazı çiçekler, toprak da daha iyi yetişirler. Saksı çiçekleri içinde sadece açık hava ve doğal koşullar olması gerekiyor. Evin içinde olsalar dahi yeteri miktarda güneş ışığı almazlarsa ilk zamanlarında ki güzelliklerini ve verimliliklerini kaybederek en sonunda da cansızlaşırlar.

Güneşi Sevmeyen Ve Seven Çiçekler

    Çiçekler;

  • Kuvvetli güneş ışığına ihtiyacı olanlar
  • Dolaylı olarak aydınlatmaya ihtiyaç duyanlar
  • Gölgeye ihtiyaç duyanlar olarak gruplara ayrılıyor.

       Eğer çiçekler ihtiyaç duydukları koşullardan çok farklı bir ortamda bulunurlarsa kısa süre sonra; sararırlar, yaprakları dökülür ya da çürürler.  Bu yüzden yetiştirmek istediğiniz çiçeğin özelliklerini çok iyi bilmeniz gerekiyor.

        Bitkiyi konumlandırdığınız mekânı çok iyi tespit etmeniz gerekiyor. Saksı çiçeğinin, ihtiyacı olan günışığını baz alarak; doğrudan ya da dolaylı olarak konumlandırmanız gerekiyor.

      Saksı Çiçekleri Çeşitleri

-Menekşe: Saksıda evlerimizde baktığımız menekşe çiçekleri, Afrika menekşesi olarak biliniyor. Menekşeler; pembe, mor renkli oluşlarının yanı sıra kalp şeklinde ki yapraklarıyla da harika bir görünüme sahiplerdir. Özellikle menekşe çiçekleri evinize farklı ve hareketli bir hava verir. Bakımı güzel yapıldığı takdirde, uzun yıllar yaşar. Kesinlikle menekşeler, direkt güneş ışığını almamalıdırlar; ayrıca nemli, havadar ortamlarda tutulmalıdırlar. Menekşeler suyu çok severler fakat çiçeklerine ve yapraklarına asla su değdirilmemelidir.

-Kılıç Çiçeği: Peygamber kılıcı olarak daha çok biliniyor. Şık ve estetik bir görünüme sahip olmakla birlikte bakımı da son derece basittir… Her ortama uyum sağlayabilen kılıç çiçeği; güneş ışığını ve nemli havayı çok sever. Yeteri kadar ışık alırsa, çok hızlı büyür. Yaz mevsiminde hafta da 2, kışında hafta da 1 defa sulamanız yerli olur. Yeterli gelişirse; yeşil/beyaz ve kırmızı renklerde ufak güzel kokulu çiçekler kılıç çiçeği açar.

-Orkide: Şık ve zarif bir görünüme sahip olan orkide çiçeğinin bakımı çok zordur. Orkide saksı çiçeğini alırken; büyük olmasına, köklerinin kahverengi ya da siyah olmamasına dikkat edin. Çünkü orkidelerin kökleri koyu kahverengi ve siyahsa sağlıksızdır diyebiliriz. Tomurcuklu orkideleri de seçmeniz çok iyi olur çünkü tomurcukları açılan orkideler dökülme evresine girerler.

-Gül: Aşkın simgesi olan gülü; balkonunuzda ve bahçenizde saksı da yetiştirebilirsiniz. Gün ışığına bayılan gülleri, çiçek yapraklarını ıslatmadan sadece dikenlerini ve gövdelerini ıslatarak sulamanız gerekiyor.

-Sukulent:  Şirin ve şık görünümüyle evlerimizi, ofislerimizi süsleyen bir saksı çiçeği türü olarak biliniyor.

Güller ve mevsim çiçekleri

Güller ve mevsim çiçekleri

330,00 ₺
Mevsim çiçekleri buketi

Mevsim çiçekleri buketi

381,00 ₺

Yozgat Çiçek Nasıl Sipariş Verilir

Sevdiğimiz insanlara değer verdiğimizi gösterebilmek için çiçek verebiliriz. O anki durum ne olursa olsun, hiçbir şey 'mutlu yıllar' veya 'seni seviyorum' diyebilen güzel bir demet çiçek kadar etkileyici değildir. Taze kesilen çiçekler her daim etkili bir hareket olmuştur.

Bununla beraber, herkes genel olarak yerel çiçekçisini ziyaret etme zamanına veya imkânına sahip olamayabilir ve birebir Yozgat çiçek teslimatı yapan bir çiçekçiden bir demet siparişi veremeyebilir. İster anneler gününde hayattaki annenize bir buket çiçek gönderin, ister Sevgililer Günü'nde arkadaşınıza çiçek veya hediye vermek olsun en iyi ve güzel çiçek teslimat hizmetini seçip ürünlerin alıcıya tam zamanında iletilmesini istiyorsanız Yozgat çiçek sizin için en doğru seçim olacaktır.


En Doğru Çiçek Teslimat Hizmeti Nasıl Seçilmeli?

En doğru çiçek teslimat hizmetini seçtiğinizden emin olmak adına, birkaç şeyi dikkate almak iyi olacaktır. Bu detaylar güvenilir ve saygın bir şirketi tercih etmeye yardımcı olacaktır. https://yozgatcicekcilik.com.tr/ dağıtım hizmeti konusunda her ihtiyacınızı karşılayabilir.  Ayrıca, çiçeklerin gönderileceği o zamana bağlı olarak çabucak yapılan bir teslimat seçeneğini sunabilecek bir sağlayıcı seçmek isteyeceksinizdir. Benzer olarak,  belli bir bütçeye bağlı kalmanız da gerekiyorsa, teslimat sırasında ek ücret eklemeyecek bir şirketi tercih etmeniz yararınıza olacaktır.Çiçek Siparişini Verirken Nelere Dikkat Edilmeli?

İyi bir çiçek teslimat hizmeti alacağınızdan emin olmak adına, iyi değerlendirilmiş olan bir şirket seçmek iyi olur (Yozgat çiçek gibi). Ayrıca, iptal konusunda esnek olabilen, yüksek teslimat maliyetine sahip olmayacak ve bir sonraki gün ya da daha ileri bir tarihte de teslimat yapabilme seçeneğine sahip olan bir çiçekçi seçmeniz iyi olacaktır. Dahası, garantili çiçek teslimatı yapabilen bir yeri tercih etmek istiyor olabilirsiniz. https://yozgatcicekcilik.com.tr/ bu konuda iyi bir seçenek olacaktır.

Sevdiğiniz insanları mutlu etmek, günlerinin daha güzel ve anlamlı geçebilmesi adına çiçek siparişi yaparken Yozgat çiçek onların hoşlanmış olduğu renklerde ve tarzda konusunda size yardımcı olabilir. Bu tasarımlar da gül, lilyumlar veya kır çiçeklerinden oluşabileceği gibi, onlarca çeşit saksı çiçeklerinden birini de seçmeniz mümkün olabilir.


Çiçek Siparişi İçin Uygun Ürünü Nasıl Seçmeliyiz?

Sevdiğiniz insanların beğendiği tarzlarda çiçek siparişi verme için ürün seçmek mevzusunda en zor olan durumdur. Bunun için de usta ellerde hazırlanmış olan bir tasarımı seçebilir ya da garanti olması için istediğiniz saksı çiçekleri grubundan da istediğiniz şekilde güzel bir ürünü de alabilirsiniz. Yozgat çiçek her ne gönderecekseniz gönderin sevdiğiniz insanların çiçeklerin taşımış olduğu duygularla kalbinizden geçen şeyleri aktararak o duyguları hissettirebilirsiniz. Bu arada unutmayın ki her çiçeğin de kendi içerisinde saklamış olduğu özel anlamları da vardır. Unutmayın Yozgat çiçek aracılığı ile alacağınız her çiçek taşımış olduğu anlama göre de sevdiklerinize anlamlı bir jest yapabilirsiniz.